KONST / Litografier / Litografi 14655639
nr 1465 5639
Nils Bringfelt
(1903-1985), Sverige
Litografi, "Friaren". Signerad, numrerad 101/310. Bildmått: 40x57, yttermått inklusive ram: 54x73 cm
Nils Bringfelt, född 1903 i Hov, död 1985, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
måndag 2 maj 2022
kl 19:47:49
Nils Bringfelt
Läs mer om Nils Bringfelt